Informacja Prasowa : Modernizacja silników pod kątem redukcji emisji CO2 w gamie modeli Peugeot i Citroëna

Modernizacja silników pod kątem redukcji emisji CO2

w gamie modeli Peugeot i Citroëna

  Jako europejski lider branży motoryzacyjnej pod względem redukcji emisji dwutlenku węgla, PSA Peugeot Citroën nie ustaje w rozwoju programów, mających na celu oferowanie klientom samochodów zoptymalizowanych pod względem emisji CO2 oraz zużycia paliwa.

Działania te dotyczą obecnie silników wysokoprężnych HDi 1,6 l o mocach 92 i 115 KM, produkowanych w zakładach w Trémery we Francji. W celu poprawienia parametrów dotyczących zużycia paliwa oraz emisji związków węgla o około 6%, w jednostkach tych zastosowano następujące nowe rozwiązania technologiczne:

 

  • nowa pompa oleju o zmiennym wydatku, który dokładnie dostosowuje się do potrzeb silnika,
  • nowe oleje w silniku i skrzyni biegów o małej lepkości w celu ograniczenia strat mechanicznych spowodowanych tarciem,
  • uszczelniacze wału korbowego nowej generacji, pozwalające zmniejszyć siłę dokręcania, a więc tarcie,
  • modyfikowane koło pasowe paska alternatora w celu zmniejszenia napięcia paska,
  • pompa próżniowa o niskim tarciu, aby uniknąć strat energii.

 

Rozwiązania te będą stopniowo wprowadzane do szerokiej gamy modeli marek Peugeot i Citroën, wyposażonych w silniki 1,6 l HDi, takich jak Citroën C4 Picasso, Citroën C3 czy Peugeot 208. W połączeniu z innymi ulepszeniami, charakterystycznymi dla poszczególnych modeli, umożliwią one masowo produkowanym samochodom osiągnięcie bardzo niskich parametrów emisji CO2, co w wielu krajach europejskich przekłada się na ulgi podatkowe. Oznacza to, że modernizacja silników stanie się niejako dodatkowym rabatem dla klientów, a dla firm – możliwością obniżenia podatku od samochodów firmowych.

Co ważne, samochody wyposażone w te nowe technologie będą również zużywały znacząco mniej paliwa.

 

W pierwszej połowie 2012 r. Grupa PSA Peugeot Citroën była liderem na rynku europejskim pod względem redukcji emisji CO2, ze średnią dla całej gamy na poziomie 124,5 g CO2/km. W tym okresie, modele obu marek należących do PSA, emitujące poniżej 111g CO2/km stanowiły 22,1% rynku europejskiego, a z kolei te emitujące poniżej 121g CO2/km – 16%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.