Informacja prasowa : Grzegorz Grzyb na trzecim miejscu w Rajdzie Polski !!!

Grzegorz Grzyb na trzecim miejscu w Rajdzie Polski!

Zespół Peugeot Sport Polska zajął trzecie miejsce w zakończonym w niedzielę 69. Rajdzie Polski – rundzie Mistrzostw Europy oraz przedostatniej eliminacji Mistrzostw Polski.

Rozgrywany na mazurskich szutrach Rajd Polski jest najważniejszą imprezą rajdową w Polsce. Od lat przyciąga rzesze kibiców, a także największą liczbę zawodników – w tegorocznej edycji pojawili się między innymi tegoroczny Mistrz Finlandii, a także ubiegłoroczny Wicemistrz Świata w PWRC. Na liście startowej pojawiło się aż 27 samochodów czteronapędowych, w tym 10 klasy S-2000 i RRC.

Rajd rozpoczął się zaadoptowanym z Mistrzostw Świata systemem wyboru pozycji startowej do pierwszego etapu czyli odcinkiem kwalifikacyjnym. Zawodnicy, na podstawie czasów, które osiągnęli na odcinku kwalifikacyjnym, mogli wybierać pozycje startowe do pierwszego etapu. Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski uzyskali tam trzeci czas i podczas startu honorowego na mikołajskim rynku wybrali szóstą pozycję na trasie.

Pierwszy etap okazał się pomyślny dla zawodników Peugeot Sport Polska – Grzegorz i Daniel jechali w ścisłej czołówce i po kilku bardzo dobrych czasach ukończyli dzień na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej (byli najszybsi wśród zawodników startujących w Mistrzostwach Polski w sezonie 2012).

W niedzielę Grzegorz Grzyb stoczył wspaniałą walkę ze Zbigniewem Staniszewskim, także jadącym Peugeot 207 Super 2000 – zawodnicy kilkukrotnie wymieniali się pozycjami, jednak po przebiciu opony przez Staniszewskiego to Grzyb wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Polski i czwarte miejsce podczas II etapu. Pozostali kierowcy jadący samochodami Peugeot uplasowali się w pierwszej dziesiątce – Michał Bębenek był piąty, a Zbigniew Staniszewski siódmy. Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski, dzięki punktom wywiezionym z Mikołajek, awansowali na trzecią pozycję w klasyfikacji sezonu i podczas ostatniej eliminacji Mistrzostw Polski będą walczyć o drugie miejsce na podium.

Grzegorz Grzyb: „Rajd z wielu powodów był dla nas piekielnie trudnym wyzwaniem. Bardzo rzadko mamy szansę ścigać się na szutrze, co ma olbrzymi wpływ na nasze doświadczenie w jeździe po takiej nawierzchni. Przyszło nam rywalizować w gronie naprawdę bardzo dobrze czujących się w tych warunkach zawodników i to na najwyższym europejskim poziomie. Cieszę się zarówno z osiągniętego wyniku, jak i wrażeń, które pozostaną w naszym sercu na bardzo długo. Oczywiście mieliśmy z Danym duuużo sytuacji delikatnie mówiąc podbramkowych, ale walcząc zawsze takie mają miejsce i nie da się ich uniknąć. Chciałbym również podziękować bardzo gorąco mojemu zespołowi za niesamowitą pracę, jaką wykonali, i Danielowi za to, że się nie bał.:-)”

Podczas Rajdu Polski miała miejsce polska premiera nowego samochodu rajdowego Peugeot 208 w specyfikacji R2. Auto zaprezentował rajdowy Mistrz Francji oraz trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier, który wraz z Xavierem Panseri wystartował jako załoga otwierająca. Już po rajdzie, w poniedziałek, na torze w Mikołajkach odbyła się prezentacja samochodu dla zawodników. Mogli oni spróbować swoich sił za kierownicą nowej rajdówki, oraz przejechać się na prawym fotelu z Bryanem.

Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska: „Rajd Polski był dla naszego zespołu bardzo udany. A zważywszy na to, w jak doborowej stawce ścigali się Grzesiek i Daniel, ich trzecie miejsce cieszy podwójnie. Nie zawiedli też kibice – takich tłumów na odcinkach specjalnych i w strefie serwisowej dawno nie widzieliśmy! Z kolei Bryan z Xavierem w Peugeot 208 R2 pokazali, że na rajdowych trasach pojawiła się naprawdę skuteczna nowa broń. Ich czasy nie były wprawdzie publikowane w oficjalnych wynikach, ponieważ jechali jako załoga otwierająca, ale wiemy, że w swojej kategorii prowadzili od początku do końca rajdu!

Peugeot Polska był oficjalnym partnerem 69. Rajdu Polski.

 

Wyniki 69. Rajdu Polski:

1.Esapekka LAPPI / Janne FERM (Skoda Fabia S2000)                                       2:06:03,1

2.Michał SOŁOWOW / Maciej BARAN (Ford Fiesta RRC)                                       +2:14,8

3.Grzegorz GRZYB / Daniel SIATKOWSKI (Peugeot 207 Super 2000)                +3:13,6

4.Kajetan KAJETANOWICZ / Jarosław BARAN (Subaru Impreza)                       +4:18,1

5.Michał BĘBENEK / Grzegorz BĘBENEK (Peugeot 207 Super 2000)                   +4:34,4

6.Krzysztof HOŁOWCZYC / Łukasz KURZEJA (Subaru Impreza)                          +4:39,8

7.Zbigniew STANISZEWSKI / R. KORZENIEWSKI (Peugeot 207 Super 2000)  +6:54,3

8.Wojciech CHUCHAŁA / Kamil HELLER (Subaru Impreza)                                    +7:06,2

9.Karl KRUUDA / Martin JARVEOJA (Skoda Fabia Super 2000)                            +7:11,7

10. Maciej RZEŹNIK / Przemysław MAZUR (Mitsubishi Lancer Evo X)                +7:45,3

 

Nieoficjalne wyniki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

po 69. Rajdzie Polski:

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran                                                                  238

2. Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek                                                                       133

3. Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski                                                                        123

4. Maciej Rzeźnik / Przemysław Mazur                                                                      104

5. Wojciech Chuchała / Kamil Heller                                                                           100

6. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski                                                                           96

7. Łukasz Habaj / Piotr Woś                                                                                           54

8. Esapekka Lappi / Janne Ferm                                                                                  45

Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: Peugeot Polska, Total, Crusar, crusar4rally.eu, Casus Finanse, Supercar.pl, Agricol, Bimex-Bollhoff, DeFacto, Techgraf, ECM Group Polska, Provo oraz SPP Model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *