Informacja prasowa : Peugeot Mistrzem Polski Producentów, Grzegorz Grzyb z Danielem Siatkowskim na podium w końcowej klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012!

Informacja prasowa :

W miniony weekend odbyła się ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 – 22. Rajd Dolnośląski. Po niezwykle zaciętej rywalizacji na trasach wokół Polanicy-Zdroju wyłoniła się ostateczna lista Mistrzów i Wicemistrzów Polski – wśród nich znalazła się załoga Peugeot Sport Polska Rally Team – Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski.

Na starcie tegorocznego Rajdu Dolnośląskiego stanęła cała czołówka polskich zawodników. Poza wywalczonym już wcześniej tytułem Mistrza Polski, do rozstrzygnięcia były dwa tytuły Wicemistrzów, a także tytuł w Klasyfikacji Producentów. Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski przystąpili do rywalizacji niezwykle zmotywowani – przed startem mieli identyczną liczbę punktów, co załoga Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek – i to właśnie między tymi zespołami miała się rozegrać bitwa o drugie miejsce w końcowej klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy Peugeot Sport Polska rozpoczęli od trzeciego miejsca na pierwszym odcinku specjalnym, jednak już podczas drugiej, najdłuższej próby, uszkodzili oponę, co kosztowało ich ponad 4 minuty straty i spadek na 28. pozycję. Dzięki szybkiej jeździe na pozostałych piątkowych odcinkach (dwa drugie i dwa czwarte miejsca), udało się awansować na jedenaste, niestety już niepunktowane, miejsce.

W sobotę Grzegorz i Daniel jechali bardzo szybko i bez przygód – aż sześciokrotnie zajmowali miejsca w pierwszej trójce, dzięki czemu na 11. odcinku specjalnym objęli prowadzenie w klasyfikacji drugiego dnia. Przed ostatnim oesem mieli identyczną sumę czasów, jak załoga Wojciech Chuchała / Kamil Heller, jednak to ci ostatni okazali się szybsi na końcowej próbie i tym samym załoga Peugeot Sport Polska ostatecznie zajęła drugą pozycję. Grzegorz i Daniel w klasyfikacji generalnej rajdu zdołali, mimo przygody z piątku, dotrzeć aż do szóstego miejsca.

Grzegorz Grzyb: „Po pierwszym oesie mieliśmy powody do zadowolenia oraz nadzieję na dobry wynik na koniec rajdu. Jechaliśmy bardzo spokojnie, a mimo to uplasowaliśmy się tuż za liderami. Niestety już na następnym odcinku, tuż po starcie, złapaliśmy kapcia, przez co straciliśmy ponad cztery minuty i spadliśmy na odległe 28. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dobra jazda na następnych próbach pozwoliła nam na trasie dogonić konkurencję i przedrzeć się na szóste miejsce na koniec rajdu. Była to dla nas bardzo niekomfortowa sytuacja, gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, iż nie możemy popełnić żadnego błędu, bo kosztowałoby nas to utratę tytułu wicemistrzowskiego. Reasumując, zarówno Rajd Dolnośląski, jak i cały, zakończony już cykl były dla nas bardzo ekscytujące, obfitujące w wiele świetnych przejazdów, ale i również kilka problemów, z których na pewno wyciągniemy odpowiednie wnioski na przyszłość. Tymczasem wraz z całym zespołem cieszymy się z tytułu II Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej, Wicemistrza Polski w klasie 2 oraz drugiego z rzędu tytułu Mistrza Polski Producentów razem z Peugeot Polska. Po samych dwójkach czas na miejsca pierwsze w przyszłym roku… Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie oraz kibicowanie”.

Daniel Siatkowski: „To był fantastyczny sezon! Jestem szczęśliwy, że zakończyliśmy go w gronie najlepszych załóg w Polsce. Dla mnie to życiowe osiągnięcie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku, naszym sponsorom (a w szczególności Crusar4Rally i supercar.pl za stworzenie fantastycznej atmosfery na Rajdzie Dolnośląskim) i ekipie Peugeot Polska. Do zobaczenia w przyszłym sezonie na rajdowych trasach!”

Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska: „Kolejny emocjonujący sezon za nami i kolejne zwycięstwo Peugeot w klasyfikacji producentów oraz podium dla zawodników Peugeot Sport Polska Rally Team, Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego! Jesteśmy dumni, że w trójce najlepszych w Polsce znalazła się również inna załoga jadąca Peugeot, Michał i Grzegorz Bębenkowie, podkreślając tym samym fakt, że 207 S2000 – najpopularniejszy samochód klasy S2000 – jest wciąż skuteczną bronią w walce na rajdowych trasach. Dziękujemy kibicom za sportowy doping, sponsorom za wsparcie, a firmie Tagai Racing Technology za profesjonalne przygotowanie samochodu i pełną zaangażowania pracę przez cały sezon.”

Peugeot ponownie okazał się najlepszym zespołem w Klasyfikacji Producentów. Tytuł II Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej jest pierwszym w karierze Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego, a kolejnym dla Peugeot Sport Polska Rally Team. Dotychczas na podium w jego barwach stawali Krzysztof Hołowczyc (2001), Leszek Kuzaj (2002), Bryan Bouffier (2007 i 2008) oraz Tomasz Kuchar (2009).

 

 

Wyniki 22. Rajdu Dolnośląskiego:

1. Kajetan KAJETANOWICZ / Jarosław BARAN (Subaru Impreza)                     1:41:27,5

2. Wojciech CHUCHAŁA / Kamil HELLER (Subaru Impreza)                                      +28,3

3. Michał BĘBENEK / Grzegorz BĘBENEK (Peugeot 207 Super 2000)                     +34,0

4. Łukasz HABAJ / Piotr WOŚ (Mitsubishi Lancer)                                                    +4:00,7

5. Tomasz KUCHAR / Daniel DYMURSKI (Subaru Impreza)                                    +4:01,8

6. Grzegorz GRZYB / Daniel SIATKOWSKI (Peugeot 207 Super 2000)                 +4:26,7

7. Jan CHMIELEWSKI / Jakub GERBER (Citroen DS3)                                            +5:41,3

8. Jarosław KOŁTUN / Ireneusz PLESKOT (Ford Fiesta Super 2000)                  +6:35,9

Nieoficjalne wyniki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012:

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran                                                                    258

2. Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek                                                                        155

3. Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski                                                                        140

4. Wojciech Chuchała / Kamil Heller                                                                             131

5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski                                                                          109

6. Maciej Rzeźnik / Przemysław Mazur                                                                      107

7. Łukasz Habaj / Piotr Woś                                                                                           74

8. Esapekka Lappi / Janne Ferm                                                                                  45

 

Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: Peugeot Polska, Total, Crusar, crusar4rally.eu, Casus Finanse, Supercar.pl, Agricol, Bimex-Bollhoff, DeFacto, Techgraf, ECM Group Polska, Provo oraz SPP Model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.