Informacja prasowa : Peugeot 2008. Nowy miejski crossover

Peugeot 2008. Nowy miejski crossover gotowy na podbój światowych rynków

 

Peugeot 2008, nowoczesny crossover z segmentu B, powstał na bazie doświadczeń marki zdobytych dzięki sukcesowi rynkowemu modelu 3008. Samochód pojawi się na rynku wiosną 2013 roku, kontynuując dynamiczną ofensywę produktową w klasie małych aut, zainicjowaną przez cieszący się dużą popularnością wśród klientów model 208.

Nowy crossover to pierwszy model Peugeot, który opracowywano i projektowano równocześnie na kilku niezależnych geograficznie rynkach. Przez swoje globalne aspiracje 2008 nadaje rozwojowi marki nową dynamikę i jednocześnie wzbogaca jej ofertę w segmencie crossoverów, co pozwoli przyciągnąć nowych klientów.

Innowacyjna koncepcja

W świecie ulegającym nieustannym przemianom, w którym coraz większego znaczenia nabierają duże aglomeracje miejskie, pojawia się nowa grupa nabywców. To ludzie żyjący w ciągłym ruchu, którym dynamika potrzebna jest do życia jak woda. Choć zamieszkują wszystkie kontynenty i są bardzo różni, łączy ich jedno – poszukują produktów, które odpowiadać mają ich osobowości.

Wyciągając odpowiednie wnioski z tych obserwacji, Peugeot stworzył projekt o niezwykle ambitnych założeniach – samochodu, który ma zapewniać wyjątkowe wrażenia z jazdy, wyróżniać się stylowym designem oraz wysokim poziomem funkcjonalności. Największym jednak wyzwaniem było dostosowanie go do potrzeb szerokiego grona odbiorców z różnych regionów świata.

Peugeot w pełni sprostał temu wyzwaniu, bowiem nowy, dynamiczny crossover wzbogaca segment B o nietuzinkową ofertę. Wyjątkowość modelu 2008 polega między innymi na tym, że przy zaledwie 4 160 mm długości zapewnia właściwości jezdne i charakterystykę prowadzenia hatchbacka, a wytrzymałość i moc pojazdu klasy SUV. Wnętrze zostało zaprojektowane tak funkcjonalnie i komfortowo, aby w pełni cieszyć się każdą chwilą spędzoną w kabinie. Nowy model sprawdza się równie dobrze w miejskiej dżungli, jak i na trasie, gdzie ucieczkę od codziennego zgiełku ułatwiają wyjątkowe właściwości jezdne i liczne, poprawiające komfort udogodnienia. Wszechstronny Peugeot 2008 stanowi kompleksową ofertę, która spełni oczekiwania szerokiego grona klientów na całym świecie.

Model 2008 produkowany będzie blisko rynków zbytu: we Francji (Mulhouse), Chinach (Wuhan) oraz Brazylii (Porto Real).

 „Za sprawą modelu 2008 Peugeot umocni się na pozycji lidera w segmencie B w Europie oraz zyska nowych klientów w Azji i Ameryce Łacińskiej”.

Maxime Picat, Dyrektor Generalny Peugeot

 „Model 2008 – kontynuacja ofensywy produktowej marki Peugeot oraz owoc sukcesu modelu 3008 – to nowoczesny, miejski crossover, który ma przyciągnąć międzynarodową klientelę”.

Xavier Peugeot, Dyrektor ds. Produktu Peugeot

Unikalny styl, połączenie elegancji i siły

Model 2008 na nowo definiuje standardy dotyczące pojemnych pojazdów w segmencie małych samochodów. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to nowoczesny pojazd, łączący dwa odmienne światy – wyrazista, atrakcyjna stylistyka miesza się tu z niezwykłą funkcjonalnością pojemnego wnętrza oraz niepowtarzalnymi doznaniami z jazdy.

 „Mimo iż wiedzieliśmy bardzo dokładnie, jaki produkt chcemy oddać w ręce nabywców, praca nad modelem 2008 i tak stanowiła ogromne wyzwanie. Styl stworzony w początkowej fazie projektu udało nam się utrzymać aż do samego procesu produkcji, bowiem już pierwsze szkice były idealne – stylowe i funkcjonalne”.

Eric Dejou, Szef ds. Stylistyki modelu 2008

“Model 2008 stanowi udany mariaż odrębnych światów i kultur, dzięki czemu oferuje stylistykę wykraczającą poza standardowe oczekiwania klientów”.

Gilles Vidal, Dyrektor ds. Stylistyki Peugeot

Wyższa pozycja za kierownicą, opony typu M+S, 17-calowe matowe felgi Diamond oraz wydatne nadkola to charakterystyczne elementy modelu 2008, które – wraz z czarnymi zderzakami i ochronnymi listwami bocznymi oraz przednimi i tylnymi osłonami ze stali nierdzewnej – nadają mu wyjątkowo atrakcyjny i solidny wygląd.

Przednia część nadwozia powstała w myśl zasad najnowszego języka stylistycznego marki Peugeot, dzięki czemu imponuje harmonią, jakością i precyzją spasowania poszczególnych elementów. Elegancko wyprofilowana pokrywa silnika znamionuje lekkość, siłę i bezpieczeństwo, a opływowy przedni grill stanowi mocny stylistyczny akcent i jednocześnie pozwala poprawić właściwości aerodynamiczne i wydajność paliwową. Nowoczesne reflektory zaprojektowano przede wszystkim z myślą o funkcjonalności. Ich ostry, wyrazisty kształt współgra z resztą nadwozia, wywołując efekt kocich oczu. Stylistycznie tworzą one harmonijną całość z przednią częścią pojazdu i jednocześnie podkreślają jego wyjątkowy, innowacyjnych charakter. Wrażenie to potęgują wykonane w technologii LED światła do jazdy dziennej.

Nowy miejski crossover wyróżnia się również wydatnym profilem nadkoli i wyrazistą linią boczną, które czynią jego sylwetkę bardziej masywną. Duże powierzchnie przeszklone i panoramiczny dach „zdradzają” wyjątkowo przestronne wnętrze, które pozostaje otwarte na świat.

Tylna część nadwozia również stanowi połączenie siły i dynamiki. Pojemny bagażnik z wygodnym niskim progiem załadunku otacza od góry mocno wyprofilowana linia dachu, wyraźnie nawiązująca do stylistyki modelu RCZ. Granice szerokiego otworu ładunkowego wytyczają masywne klosze lamp, mieszczące po trzy świetliste pazury, które od spodu podświetlono diodami, sprawiającymi wrażenie unoszących się w przestrzeni.

Do napędu modelu 2008 posłuży gama lekkich, nowoczesnych silników, które zapewnią niepowtarzalne doznania z jazdy oraz niskie zużycie paliwa. Dzięki zastosowaniu technologii e-HDi oraz nowych trzycylindrowych jednostek benzynowych, model 2008 będzie się wyróżniał na tle konkurencji wyjątkowo niskim poziomem emisji CO2 (od 99 g/km).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.