Rally Sweden 2013 – Michał Sołowow: Fantastyczny wynik!

Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000) zajęli 12 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji i drugie w kategorii S2000.  Jest to najlepszy wynik kielecko-krakowskiego  duetu w rajdzie do Mistrzostw Świata. Załoga Synthos Cersanit Rally Team pokonała kilku zawodników startujących samochodami WRC.
 Fantastyczny wynik. To był nasz ósmy start w Szwecji – bez wątpienia najlepszy.  Mieliśmy mnóstwo frajdy z jazdy . Wspaniałe zimowe warunki do ścigania: śnieg, lód, hopy, śnieżne bandy, szybkie i wymagające odcinki specjalne, co roku pełne niespodzianek.  No i konkurencja na najwyższym światowym poziomie. Czyli to, co lubimy najbardziej. Dlatego tak często startujemy w Skandynawii. Trafiliśmy z ustawieniem zawieszenia, doborem opon i  właściwym tempem od samego początku. Samochód spisał się bardzo dobrze, a cały zespół wykonał świetną pracę. Dla nas wszystkich to znaczący sukces – powiedział Michał Sołowow.

– Trzy wyczerpujące, ale wspaniałe dni. Pokonaliśmy prawie tysiąc sześćset kilometrów. To długi rajd, więc trzeba było rozłożyć siły na trzy dni. Szybkie tempo i pełna koncentracja przyniosły efekt w postaci tak wspaniałego rezultatu. Dziękuję całemu zespołowi –  dodał Maciek Baran.
Zwycięzcą Rajdu Szwecji został Sebastien Ogier w VW Polo WRC.