Peugeot RCZ R: osiągi i wydajność spod znaku Peugeot Sport – dane techniczne … 1,6 ( THP 270 KM)

Peugeot RCZ R:

osiągi i wydajność spod znaku Peugeot Sport

RCZR

Z okazji „Festiwalu prędkości” w Goodwood Peugeot zaprezentował model RCZ R. Nowa wersja  odzwierciedla know-how marki w zakresie designu oraz wrażeń związanych z prowadzeniem samochodu.

Nowy silnik o mocy 270 KM i pojemności skokowej 1,6 l oraz emisja CO2 ograniczona do 145 g/km zapewniają wersji RCZ R wyjątkowe osiągi oraz wydajność.

Peugeota RCZ R wyróżnia specjalne zawieszenie w połączeniu z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Torsen.

Model RCZ R zostanie premierowo zaprezentowany podczas Salonu we Frankfurcie we wrześniu 2013r., a jego sprzedaż rozpocznie się już na początku przyszłego roku.

„Siłę stylu nowego RCZ w wersji R, przeznaczonej dla amatorów sportowych wrażeń, podkreślają bardzo dynamiczne osiągi oraz silnik o mocy 270 KM.”

Xavier Peugeot, Dyrektor produktu Peugeot

Sportowe sukcesy modelu RCZ Peugeot Sport stworzonego do wyścigów, a także wzbudzającego zachwyt, nie mogły pozostać bez odpowiedzi. Powstanie wersji seryjnej, opracowanej przez Peugeot Sport, jeszcze bardziej sportowej i zapewniającej lepsze osiągi niż nowe RCZ, było oczywiste!

Bruno Famin, Dyrektor Peugeot Sport

Wyjątkowe osiągi i wydajność

Nasze założenia projektowe były bardzo ambitne: stworzenie mocnej wersji RCZ, to znaczy charakteryzującej się wybitnymi osiągami podczas wyścigów, z zachowaniem wysokiego poziomu komfortu i przyjemności podczas użytkowania na co dzień, a wszystko to przy wyjątkowo niskiej emisji CO2.”

Xavier Nicolas, Szef produktu RCZ

Dzięki silnikowi o mocy 270 KM(199 kW), RCZ R jest najmocniejszym modelem seryjnym w historii Marki.

RCZ R

Jedna myśl w temacie “Peugeot RCZ R: osiągi i wydajność spod znaku Peugeot Sport – dane techniczne … 1,6 ( THP 270 KM)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.