PEUGEOT ŁĄCZY SWOJE Z HANSEN MOTORSPORT W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W RALLYCROSSIE FIA

PEUGEOT ŁĄCZY SWOJE Z HANSEN MOTORSPORT W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W RALLYCROSSIE FIA

PeugeotHansen

 

Popularna i widowiskowa dyscyplina, jaką jest rallycross, spotkała się w ostatnich latach z rosnącym zainteresowaniem, spotęgowanym w 2014 roku utworzeniem Mistrzostw Świata FIA. Stąd zainteresowanie marki Peugeot, która postanowiła nawiązać współpracę z renomowanym zespołem Hansen Motorsport.

Rallycross

Historia udziału Peugeot w wyścigach samochodowych jest z pewnością jedną z najbardziej bogatych i wszechstronnych. Rajdowy Mistrz Świata, Mistrz Świata w kategorii samochodów sportowych, zwycięzca kultowych wyścigów takich jak Paryż-Dakar, Pikes Peak, 24H Le Mans czy Indianapolis… lista dyscyplin, w które zaangażował się i w których odnosi sukcesy Peugeot jest wprost imponująca. Kolejnym „polem walki” dla marki jest rallycross. Utworzenie w 2014 roku mistrzostw świata w tej fascynującej dyscyplinie umożliwi jej rozwój poza dotychczasowymi, europejskimi granicami i pozwoli na odkrycie rallycrossu nowym generacjom fanów z całego świata. Stąd decyzja Peugeot o starcie już w inauguracyjnym roku mistrzostw i związaniu się ze specjalistą w tej dyscyplinie, jakim jest zespół Hansen Motorsport.

Team Peugeot-Hansen

Pod taką właśnie nazwą i jak zawsze ze wsparciem marki Total, team wystawi samochody Peugeot 208 o rozpoznawalnych kształtach modelu 208 T16 w 12 rundach zaplanowanych w kalendarzu na sezon 2014, który rozpocznie się w maju.

Szwed Kenneth Hansen ma na swoim koncie jedną z najbogatszych list zwycięstw w rallycrossie, zarówno jako kierowca jak i szef swojego teamu. Decyzja o związaniu się ze sportową elitą przy podjęciu tego nowego wyzwania była więc oczywista, tym bardziej, że pojawiły się już pierwsze informacje na temat konkurencji i pierwszy rok zapowiada się bardzo intensywnie.

Kenneth HANSEN – „Czujemy się dumni i wyróżnieni możliwością współpracy z Peugeot Sport w ramach Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA w tym sezonie. Jest to dla nas bardzo motywujące. To również wielka odpowiedzialność i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Peugeot był zadowolony z wyboru Hansen Motorsport. Aktualnie myślę tylko o jednym – żeby przystąpić wspólnie do pracy, która nas czeka, od budowania tożsamości teamu po najmniejszą śrubkę w pojeździe.  Historia Hansen Motorsport to historia pełna sukcesów, a naszym największym marzeniem jest obecnie walczyć w czołówce wspólnie z Peugeotem. Musimy pamiętać, że jest to całkowicie nowy projekt, który właśnie się rozpoczyna. Musimy dać z siebie więcej niż kiedykolwiek dotąd, co – miejmy nadzieję – zapewni nam konkretne sukcesy już w 2014 roku”.

 

Bruno FAMIN, Dyrektor Peugeot Sport – „W Peugeot Sport staramy się nieustannie podejmować nowe wyzwania w różnych dziedzinach sportów motorowych. Rallycross jest prężnie rozwijającą się dyscypliną, w ramach której od tego roku będą również odbywać się Mistrzostwa Świata FIA. Widowiskowy charakter tej dyscypliny, tłumy widzów, jak również bliskie naszej grupie docelowej rodzaje uczestniczących w tych wyścigach samochodów były wystarczającym powodem zainteresowania się rallycrossem. Logiczną konsekwencją tego faktu było nawiązanie bliższych kontaktów z jednym z najlepszych na świecie zespołów jakim jest Hansen Motorsport. Team Peugeot-Hansen musi w tych nowych mistrzostwach zbudować wszystko od podstaw. Będzie to ambitne wyzwanie podczas 12 wyścigów w tegorocznym kalendarzu, które będą się rozstrzygać w krajach o strategicznym znaczeniu dla Marki.”

Martin ANAYI, Dyrektor Mistrzostw Świata i promotor IMG Motorsport: „Niezmiernie cieszymy się z decyzji Peugeot o udzieleniu oficjalnego wsparcia profesjonalnemu teamowi startującemu w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata FIA i to już w ich pierwszej edycji. To już drugi producent samochodów, który zgłosił się do tych mistrzostw, co jest wyraźnym znakiem prężnego rozwoju naszej serii wyścigowej. Możemy się z tego tylko cieszyć.”

Sukcesy Peugeot w Rallycrossie

Mistrzostwa Francji

1988: 1. miejsce, Guy Fréquelin, Peugeot 205 Turbo 16 Evolution 2

1989: 1. miejsce, Philippe Wambergue, Peugeot 205 Turbo 16 Evolution 2

1990: 1. miejsce, Jean-Manuel Beuzelin, Peugeot 205 Turbo 16 Evolution 2

2001: 1. miejsce, Jean-Luc Pailler, Peugeot 206 WRC

2002: 1. miejsce, Jean-Luc Pailler, Peugeot 206 WRC

2007: 1. miejsce, Jean-Luc Pailler, Peugeot 207 WRC

2011: 1. miejsce, Samuel Peu, Peugeot 207 WRC

2012: 1. miejsce, Gaetan Serazin, Peugeot 207 WRC

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.