BRĄZOWY MEDAL MADSA ØSTBERGA

BRĄZOWY MEDAL MADSA ØSTBERGA 

Po trzecim miejscu załogi Kris Meeke / Paul Nagle w Monte Carlo, w Szwecji na trzecim stopniu podium stanęła druga para zawodników Citroëna – Mads Østberg i jego pilot Jonas Andersson. · Kris Meeke, startujący po raz pierwszy w rajdzie rozgrywanym na śniegu i lodzie, dotarł do mety na pozycji premiowanej punktami. Khalid Al Qassimi i Chris Patterson zajęli szesnaste miejsce. · Za miesiąc Rajdowe Mistrzostwa Świata przeniosą się na kontynent amerykański – najbliższą rundą w tegorocznym kalendarzu, czekającą załogi fabryczne zespołu Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team, będzie Rajd Meksyku, zaplanowany na dni 6-9 marca.

AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014

 

Na sobotę, ostatni dzień Rajdu Szwecji, zostały zawodnikom do pokonania 142 km jazdy na czas, co stanowiło 44% łącznej długości odcinków specjalnych tej rundy. Pomimo trudnych warunków drogowych na bardzo mokrych trasach Mads Østberg czuł się za kierownicą swojego Citroëna DS3 WRC coraz pewniej i wyraźnie zwiększył tempo. Norweski kierowca zmniejszał różnicę czasową dzielącą go od rodaka, Andreasa Mikkelsena i atakując go, na odcinku Torntorp 2 zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo oesowe w barwach Citroëna. Mads wygrał ponownie na Power Stage, zapisując w ten sposób na swoim koncie trzy dodatkowe punkty. Do awansu na drugie miejsce zabrakło mu ostatecznie 5,9 s., ale po raz pierwszy od czasu przesiadki do Citroëna DS3 WRC Norweg ukończył rajd na trzecim miejscu.

 

AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014 AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014 AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014 AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014 AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014 AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014 AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014 AUTO - WRC RALLY SWEDEN 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.