MA QING HUA UZUPEŁNIA SKŁAD KIEROWCÓW CITROËN RACING

MA QING HUA UZUPEŁNIA SKŁAD KIEROWCÓW CITROËN RACING

– Citroën Racing ma przyjemność powitać nowego kierowcę w składzie zespołu World Touring Car Championship – Ma Qing Hua, – Ma Qing Hua, 26-letni kierowca pochodzący z Chin, ma solidne doświadczenie w jednomiejscowych samochodach wyścigowych, również na poziomie Formuły 1. Zdobył Mistrzostwo Chin w wyścigach Samochodów Turystycznych (Klasa 1600 cm³) w 2011 roku. – Program Ma Qing Hua na rok 2014 obejmuje wyścigi w Moskwie, Spa-Francorchamps, Szanghaju i Makao. Weźmie również udział w piątym wyścigu, który będzie wyznaczony w terminie późniejszym.

MQH_Portrait_04

Hua Ma Qinq dołączy Sébastiena Loeba, Yvan Mullera i José María Lópeza zasilając fabryczny zespół Citroën Racing Team WTCC. Marka Citroën, nieustannie zwiększająca swoją obecność na rynkach światowych zadbała o  międzynarodowy skład zespołu WTCC, wybierając kierowców z trzech różnych kontynentów.

 

“W 2013 roku Chiny stały się naszym rynkiem numer jeden ” – potwierdza Arnaud de Lamothe, Dyrektor Komunikacji, Marketingu marki Citroën. ” w 2013 roku osiągnęliśmy na chińskim rynku 26% wzrost sprzedaży w porównaniu do roku poprzedniego, wyprzedzając 19% tempo wzrostu całego rynku samochodów nowych. Zamówienia na CITROËNA C-Elysée, który jest produkowany w naszym zakładzie Wuhan, już przekroczyły nasze cele. W 2014 roku naszą ambicją jest sprzedać ponad 100.000 sztuk tego modelu na rynku chińskim. Postawione przez nas cele oraz ciągle rozwijana współpraca z naszym partnerem Dongfeng Citroën doprowadziły nas do wyboru chińskiego kierowcy, który wystartuje w  C-Elysée WTCC”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.