PEUGEOT na Salonie Motoryzacyjnym w Pekinie:

PEUGEOT na Salonie Motoryzacyjnym w Pekinie: 

Premiera PEUGEOT 2008, samochód koncepcyjny EXALT, limitowane serie Roland Garros i nowy rekord sprzedaży

 Na stoisku o powierzchni 1346 metrów kwadratowych PEUGEOT przedstawi 16 modeli samochodów, które składają się na najmłodszą i najszerszą gamę aut w całej historii obecności marki w Chinach. Wśród prezentowanych aut znalazły się: uosabiający francuski szyk nowy miejski crossover Peugeot 2008, gama samochodów z limitowanej serii Roland Garros, samochód koncepcyjny „EXALT” oraz wykorzystujący unikalną technologię Peugeot 2008 HYbrid Air.

 Peugeot EXALT

Szybki wzrost sprzedaży marki PEUGEOT w Chinach

Otwarcie Salonu Samochodowego w Pekinie poprzedził rekordowy wzrost sprzedaży marki PEUGEOT na rynku chińskim. W pierwszym kwartale 2014 roku sprzedano ponad 85 tys. aut z logo lwa, co stanowi wzrost o 18,6% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2013 roku. Łączny udział w rynku marki PEUEGEOT zwiększył się w tym okresie o 13,3%, ustanawiając nowy rekord PEUGEOT na rynku Państwa Środka.

 Wszystkie wprowadzone niedawno do sprzedaży modele spotkały się dużym zainteresowaniem.

W ubiegłym roku cele wyznaczone dla PEUGEOT 3008, który miał swoją premierę w styczniu 2013 roku w Chengdu, zostały przekroczone o ponad 52 tys. zamówień, a od chwili swojego debiutu w Kantonie 19 listopada ubiegłego roku PEUGOT 301 znalazł aż 23 tys. nabywców.

 2008 wyrusza na podbój chińskiego rynku

 Chińscy klienci docenili miejski crossover 2008 marki PEUGEOT, który zadebiutował w Europie wiosną 2013 roku. Liczba złożonych w ciągu niecałego roku zamówień przekroczyła 130 tys.

 Premiera modelu 2008 na chińskim rynku, na którym rośnie zainteresowanie małymi SUV-ami, przyczyni się do osiągnięcia celu globalnej sprzedaży 221.000 jednostek w całym roku 2015.

Miejski Crossover PEUGEOT, który konkuruje w Chinach segmencie B+, pozwoli koncernowi osiągnąć pozycję lidera na największym motoryzacyjnym rynku świata.

 Wprowadzony na rynek chiński model 2008 pomoże marce w zdobyciu młodych klientów, którzy kupują swój pierwszy samochód. W tej grupie znajdują się głównie mężczyźni, ale także kobiety, w wieku poniżej 30 lat – są to członkowie coraz większej chińskiej klasy średniej.

 EXALT: kwintesencja marki PEUGEOT i nawiązania do francuskiej i chińskiej kultury

 Zainspirowany koncepcją ONYX samochód koncepcyjny PEUGEOT EXALT to niecodzienne połączenie kontrastów, które składają się na niezwykle oryginalny efekt końcowy. Auto zostało wykonane z tradycyjnych i nowatorskich materiałów, przy użyciu francuskiego i chińskiego know-how.

 Karoseria z surowej stali została wykuta ręcznie przez mistrza blacharskiego w hołdzie francuskiej motoryzacji z lat 20. i 30. Jej unikalna forma symbolizuje wszystkie kanony stylistyczne, które leżą u podstaw motoryzacyjnej pasji.

Samochód ma dwukolorowe nadwozie: stalowe powierzchnie odcinają się na tle nowatorskiego czerwonego (kolor będący w Chinach symbolem szczęścia) tworzywa Shark Skin, które pokrywa cały tył.

 We wnętrzu tego niezwykłego samochodu – wyposażonego w cztery drzwi i cztery siedzenia – znajdziemy przykład tradycyjnego chińskiego snycerstwa w dość niezwykłym kontekście. Górne elementy paneli drzwiowych wyłożono hebanem indyjskim. Ten gatunek drewna został wybrany ze względu na swoją ciepłą barwę oraz region w Azji, w którym rośnie, a jego obróbką zajmowała się para chińskich artystów. Motyw przedstawiający lwa na tle pędów i liści bambusa został zaprojektowany przez studio PINWU Design Trio. Jest on dziełem chińskiego rzemieślnika, który użył w tym celu tradycyjnej techniki drukowania wzorów na tkaninach i papierze.

 Siedząc pewnie w kubełkowym fotelu, kierowca ma przed sobą PEUGEOT i-Cockpit, który gwarantuje niezwykłe wrażenia z jazdy.

 PEUGEOT EXALT jest wyposażony w układ przeniesienia napędu plug-in HYbrid4 o łącznej mocy 340 koni mechanicznych, w którego skład wchodzi 1.6-litrowy silnik THP o mocy 270 KM połączony z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów i umieszczonym na tylnej osi silnikiem elektrycznym o mocy 50 kW zapewniającym napęd na cztery koła.

 Limitowana seria Roland Garros: francuska elegancja promowana przez prestiżowego ambasadora

 Korzystając z dużej popularności turnieju Roland Garros w Chinach oraz skojarzeń z towarzyszącą mu atmosferą, która uosabia francuski szyk, koncern PEUGEOT już po raz trzeci z rzędu prezentuje trzy modele sygnowane logotypem Roland Garros: 3008, 508 i 308 CC.

 Dodatkową promocję wszystkich limitowanych modeli, które są kwintesencją paryskiej elegancji, zapewnią 31. rocznica podpisania umowy między marką PEUGEOT i organizatorami turnieju przy „Porte d’Auteuil” oraz zawarta na początku tego roku międzynarodowa umowa z Novakiem Djokoviciem, który zajmuje drugą lokatę w rankingu tenisistów i jest prawdziwą ikoną tego sportu.

 RCZ R: osiągi i wydajność sygnowane przez PEUGEOT SPORT

Kilka miesięcy po premierze na targach samochodowych we Frankfurcie na chińskim rynku zadebiutuje RCZ R – wyposażona w jeszcze mocniejszy silnik wersja sportowego coupé RCZ, która uosabia know-how marki w zakresie wzornictwa i wrażeń związanych z prowadzeniem samochodu.

 Nowy silnik o pojemności 1.6 litra i mocy 270 koni mechanicznych oraz wzorcowej emisji CO2 na poziomie 145 g/km, plasuje RCZ R w czołówce osiągów i wydajności.

 Marka PEUGEOT zaprezentuje w Chinach największe osiągnięcia swojego motoryzacyjnego know-how, dopracowane dodatkowo dzięki wiedzy i doświadczeniu inżynierów PEUGEOT SPORT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.