FRANCJA – TOR PAUL RICARD (19-20 kwietnia 2014) – ZAPOWIEDŹ

FRANCJA – TOR PAUL RICARD (19-20 kwietnia 2014) – ZAPOWIEDŹ 

CITROËN GRA NA WŁASNYM BOISKU!

CL_13.080.002

  • W tydzień po inauguracyjnej rundzie w Maroku, Wyścigowe Mistrzostwa Świata FIA WTCC po raz pierwszy zawitają na tor Paul Ricard w Prowansji.
  • Citroëny C-Elysée WTCC, debiutujące w nowej dla Marki dyscyplinie sportów motorowych, zdążyły już zrobić wielkie wrażenie, zaliczając potrójne, a następnie podwójne zwycięstwo w Maroku.
  • José-María López jest liderem klasyfikacji kierowców WMŚ; o jeden punkt ustępuje mu Sébastien Loeb. Yvan Muller, któremu w Marrakeszu zabrakło szczęścia, jest piąty w tabeli.

Od chwili, gdy w Maroku opadła chorągiewka na linii mety, wszyscy członkowie zespołu Citroën Racing prowadzą wyścig z czasem. Zakończenie rundy w Marrakeszu dzielą od pierwszych wolnych treningów na torze Paul Ricard tylko cztery dni, dlatego nie można pozwolić sobie nawet na chwilę odpoczynku. Kiedy tylko ciężarówki ze sprzętem dotarły do prowansalskiego departamentu Var po pokonaniu odległości 2500 km i przeprawie promem przez Morze Śródziemne, mechanicy skupiają swoje wysiłki w szczególności na Citroënie C-Elysée WTCC Yvana Mullera, poważnie uszkodzonym w wypadku, do jakiego doszło w ostatnią niedzielę podczas drugiego wyścigu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.