PEUGEOT 208 GTi 30th: „Legenda powraca” po 30 latach

PEUGEOT 208 GTi 30th:

„Legenda powraca” po 30 latach

208 GTi 30th

Model PEUGEOT 208 GTi 30th występuje w roli głównej w filmie reklamowym „Legenda powraca”, którego premiera odbyła się 1 października na YouTube.

W realistycznym klipie nakręconym w technice 3D wykorzystano fragmenty z kultowej serii reklam PEUGEOTA 205 GTi z 1984 roku zatytułowanej „Bombowiec” w reżyserii  Gérarda Piresa („Taxi”, „Sky Fighters”).

Premierze utrzymanego w konwencji megaprodukcji spotu „Legenda powraca” towarzyszy cyfrowa kampania promocyjna w mediach społecznościowych.

 Triumf technologii

Spółka produkcyjna WIZZ Design podjęła się nie lada wyzwania, które polegało na wkomponowaniu elementów współczesnej animacji 3d w materiały filmowe nakręcone 30 lat temu i połączeniu ich w jedną, spójną całość, by stworzyć wielkie widowisko podkreślające sportowy charakter modelu PEUGEOT 208 GTi 30th. To trudne zadanie zostało po mistrzowsku zrealizowane przez firmę Andy’s (obsypany nagrodami zespół animatorów 3D, którzy stworzyli kultową wyścigową grę komputerową „The Crew” i FPS „ZombiU” dla koncernu Ubisoft).

Kilkusekundowa scena otwierająca spot przedstawia oryginalne materiały z reklamy z lat 80., do których nie wprowadzono żadnych zmian – odnaleziona taśma filmowa została jedynie zdigitalizowana. Kultowy pomysł polegający na przedstawieniu bombowca przelatującego centymetry nad PEUGEOTEM 205 GTi został nieco zmodyfikowany, ale zachowano oryginalne kadrowanie filmu. Wszystkie elementy tej sceny (samolot, PEUGEOT 205 GTi i 208 GTi 30th) zostały przetworzone w technologii 3D, by skonwertować stosowany kilka dekad temu format obrazu 4:3 na obecnie stosowany standard 16:9.

Dla fanów modelu GTi i marki PEUGEOT

Od 17 września fani modelu GTi i marki PEUGEOT oraz potencjalni klienci mogli oglądać ekskluzywny „teaser” w mediach społecznościowych (na Facebooku, YouTube, Instagramie, Twitterze i Google+).

Po premierze klipu zostaną udostępnione nowe, oryginalne treści, włącznie z materiałami z pracy nad klipem, dodatkowymi scenami, plakatami filmowymi i filmami w aplikacji Vine… aby zapewnić dodatkowe wrażenia związane z filmem. Wszystkie te materiały, a także inne dodatki, będą dostępne na stworzonym specjalnie z tej okazji mikroblogu w serwisie Tumblr.

Po kliknięciu na hashtagi #GTiLegend i #Peugeot208GTi30th użytkownicy będą mogli zapoznać się z wpisami i wrażeniami widzów po obejrzeniu filmu.

PEUGEOT 208 GTi – limitowana seria z okazji 30-lecia modelu: najbardziej ekstremalna wersja GTi firmowana przez PEUGEOT Sport

Koncern PEUGEOT zaprezentuje po raz pierwszy model 208 GTi 30th podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych w Paryżu w 2014 roku i wprowadzi go do sprzedaży w listopadzie tego samego roku.

30 lat po premierze rynkowej modelu 205 GTi PEUGEOT przedstawia następcę tego legendarnego, sportowego auta.

Wyposażony w nowy silnik benzynowy 1.6 THP o mocy 208 km, momencie obrotowym zwiększonym do 300 Nm, który spełnia wymagania normy Euro 6, model 208 GTi 30th zapewnia bardziej intensywne doznania podczas jazdy. Jednostkę połączono z sześciobiegową skrzynią manualną, mechanizmem różnicowym Torsen, specjalnie zestrojonym zawieszeniem i bardziej bezpośrednim układem kierowniczym, by zapewnić wzorcową  przyczepność i doskonałe trzymanie się drogi.

Sylwetka i wygląd modelu 208 GTi, a zwłaszcza wykonana z dwóch materiałów w dwóch kolorach karoseria przedzielona zdecydowaną, prostą linią, dodatkowo podkreślają jego wyrazisty, sportowy charakter.

A kto cierpliwy i doczytał aż tutaj … proszę bardzo :

 

http://youtu.be/9zTheyLIvRc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.