Mateusz Puszkarski zbiera środki na multimedialny przewodnik drogowy dla kierowców z niepełnosprawnościami

polakpotrafi.pl

W Polsce jest około 5 milionów osób z niepełnosprawnością, a zaledwie 300 tysięcy porusza się samodzielnie po Polsce. To niewiele. Chciałbym to zmienić i na ten cel potrzebuję Waszego wsparcia – mówi Mateusz Puszkarski, który na platformie http://polakpotrafi.pl/bezbarier próbuje zebrać od początku października pieniądze na projekt aktywizacji osób z niepełnosprawnością.

 By zebrać kwotę na realizację multimedialnego przewodnika brakuje mu 13 486 złotych – ma na to już tylko 14 dni. Akcja zbiórki kończy się 2 grudnia w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Teoretycznie były panczenista – Mateusz Puszkarski – nie powinien wsiąść za kółko – w wyniku wypadku porusza się na wózku i sprawne ma tylko kilka palców jednej dłoni.

Mateusz Puszkarski przed wypadkiem

Nowoczesne technologie pozwalają jednak na wykonanie skomplikowanych choć często kosztowych adaptacji i przybliżają osoby takie jak Mateusz i innych niepełnosprawnych do samodzielnego prowadzenia auta w przyszłości i niezależności na co dzień. Mateusz marzy o tym, by stać się jednym z pierwszych takich kierowców w Polsce zbiera pieniądze na adaptację przekazanego mu samochodu Peugeot Partner.

Gdy tylko adaptacja się powiedzie Mateusz chciałby pójść krok dalej i ułatwić wejście do świata kierowców pozostałym osobom z niepełnosprawnością. W jaki sposób chce to zrobić? Tworząc multimedialny przewodnik drogowy.

 

W ramach przewodnika chcę pokazać, że przełamywanie barier jest możliwe i osoby z niepełnosprawnością takie jak ja mogą prowadzić samochód, ale tez spojrzeć na poziom dostosowania infrastruktury, aby móc się poruszać– mówi Mateusz Puszkarski.

„Jeśli do 2–ego grudnia zbiorę pełną kwotę będę mógł zrealizować mój projekt – brakuje mi 13 486 złotych. Jeśli nie zbiorę pełnej kwoty pieniądze wrócą do darczyńców”

 Obecnie od początku października Mateusz zbiera na projekt multimedialnego przewodnika na platformie crowdfoundingowej Polakpotrafi.pl. Partnerzy akcji: Peugeot Polska, Fundację Integracja, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kierowców SPiNKA, tunel aerodynamiczny Flyspot oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, przeznaczyli nagrody rzeczowe za wkład w akcję.

Można wymienić m.in – zdjęcie z autografem panczenistów, pocztówka z podróży po Polsce zaadaptowanym samochodem, koszulkę #bezbarier, album z historią PZŁS oraz zaproszenie na Galę Człowieka Bez Barier.

Dodatkowo wśród nagród niematerialnych widnieją: lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot realizacja szkolenia motywacyjnego przez Mateusza, wspólny udział w jednym z kursów samochodem po Polsce oraz profesjonalny test osobowościowy przeprowadzony przez ekspertów ze SPiNKi.

Loty w tunelu aerodynamicznym

Wyjątkową gratką są także koszulka #bezbarier z podpisami medalistów olimpijskich z Soczi 2014, w tym Zbigniewa Bródki, rowery Peugeot Polska z autografem kolarki Sylwii Rekowskiej oraz samochód Peugeot 308 SW z dwoma bakami do wykorzystania przez tydzień.

Koszulka #bezbarier

By dołączyć do akcji należy wejść na stronę www.polakpotrafi.pl/bezbarier, wybrać i opłacić jedną z nagród. Akcja kończy się 2 grudnia w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.