10 000 PEUGEOT 208 GTi wyprodukowany w niespełna rok po debiucie rynkowym

10 000 PEUGEOT 208 GTi wyprodukowany w niespełna rok po debiucie rynkowym

W niespełna rok po debiucie rynkowym, bramy fabryki w Poissy opuścił dziesięciotysięczny egzemplarz modelu PEUGEOT 208 GTi, opatrzony etykietą „Origine France Garantie” (Gwarancja produkcji we Francji).

W tym roku marka PEUGEOT obchodzi trzydziestolecie powstania modelu 205 GTi, w związku z czym dziesięciotysięczny egzemplarz 208 GTi doskonale ilustruje odrodzenie się tej legendy oraz sukces firmy PEUGEOT w realizacji strategii zakładającej zaoferowanie w segmencie B bardziej ekskluzywnych produktów.

208 GTi - 205 GTi

 

Zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 roku, PEUGEOT 208 GTi stanowi ukoronowanie gamy modelu 208.

Ten elegancki i sportowy PEUGEOT 208  reprezentant segmentu B jest produkowany wyłącznie w fabryce w Poissy na potrzeby wszystkich rynków. Aż 76% podzespołów tego modelu powstaje we Francji, dlatego w październiku 2013 roku PEUGEOT 208 GTi został opatrzony etykietą „Origine France Garantie”.

Wprowadzony na rynek pod koniec marca 2013 roku, PEUGEOT 208 GTi osiągnął cel sprzedażowy określony na pierwszy pełny rok obecności na rynku już po zaledwie ośmiu miesiącach, szybko zyskując uznanie w oczach klientów w Europie, a głównie we Francji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dobre wyniki sprzedaży odnotowano również w Japonii, Argentynie i Meksyku.

Model stanowił w 2013 roku 3% sprzedaży całej serii 208 na świecie, a obecnie zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej kupowanych sportowych aut segmentu B w Europie. Siła PEUGEOT 208 GTi tkwi w jego dynamicznej naturze odzwierciedlającej dążenie marki do zapewnienia wyższej jakości w tej klasie.

Firma PEUGEOT zajmuje szczególne miejsce w historii sportów motorowych, w związku z czym sportowe DNA jest wpisane w geny modelu PEUGEOT 208 GTi. Źródłem napędu auta jest silnik 1.6 THP o mocy 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 275 Nm, który współpracując z 6-biegową skrzynią manualną o ciasno zestopniowanych przełożeniach wydobywa pełen potencjał doskonale zestrojonego podwozia

.PEUGEOT 208 GTi oferuje świetne przyspieszenie, rozpędzając się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 7 sekund. Emisja CO2 wynosi przy tym jedynie 139 gramów na kilometr.

208 GTi jest nowoczesną interpretacją legendarnego GTi i z dumą nosi jego chromowany logotyp umieszczony na czerwonym tle, który został podkreślony chromowaną dolną listwą bocznych szyb.

Model 208 GTi jest potomkiem świetności i tradycji zapoczątkowanej trzydzieści lat temu przez model 205 GTi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *