Peugeot : PSA Peugeot Citroën i General Motors poinformowały, że w ramach zawartego sojuszu uruchomią produkcję nowego minivana z segmentu B dla obydwu koncernów .

PSA Peugeot Citroën i General Motors poinformowały,  że w ramach zawartego sojuszu  uruchomią produkcję nowego minivana z segmentu B dla obydwu koncernów . 

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, jednym z projektów sojuszu jest opracowanie minivana z segmentu B nowej generacji, opartego na platformie Grupy PSA. Program ten stanowi jeden z trzech celów aliansu ogłoszonych w grudniu 2012 r.

PSA Peugeot Citroën zajmie się opracowaniem jednostek napędowych dla wszystkich modeli. Z kolei realizacją projektu od strony inżynierskiej pokieruje biuro konstrukcyjne Opla w Ruesselsheim. Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku pod koniec 2016 r. Produkcja zostanie uruchomiona w zakładach GM w Saragossie.

Sojusz PSA i GM jest oparty na partnerskiej współpracy. Samochody obu koncernów będą znacznie różniły się między sobą i w pełni zachowają charakterystyczne cechy swoich marek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.