PEUGEOT i ROLAND-GARROS – to już 30 LAT!

PEUGEOT i ROLAND-GARROS

to już 30 LAT!

W 1984 roku PEUGEOT po raz pierwszy pojawił się w Strefie VIP i od tego właśnie roku datuje się trzydziestoletnia już dziś współpraca marki z Francuską Federacją Tenisa (FFT). W dniu otwarcia turnieju French Open Roland-Garros 2014, który trwa od 25 maja do 8 czerwca, PEUGEOT partner i oficjalny przewoźnik udostępnił na dwa tygodnie flotę liczącą 200 pojazdów, zapewniając transport zawodników, VIP-ów i publiczności. W tym roku na kortach ziemnych zaprezentuje się PEUGEOT 208.

30 lat Roland-Garos

Od 1984 roku, kiedy logo lwa po raz pierwszy pojawiło się w Strefie VIP, PEUGEOT i Roland Garros niezmiennie darzą się zaufaniem. Bardzo szybko, dzięki rozwinięciu tej współpracy, logo PEUGEOT było eksponowane na obiektach sportowych. Ustawione przy kortach tablice w widoczny sposób wskazywały na PEUGEOT jako głównego partnera turnieju.

Marka jest również obecna przy głównej alei, gdzie prezentuje część gamy pojazdów z serii specjalnych Roland Garros. W tym roku będzie to PEUGEOT 208 Roland-Garros, rower elektryczny AE21 Roland-Garros i trzykołowy skuter Metropolis Roland-Garros.

Serie specjalne PEUGEOT Roland-Garros

W 1989 roku PEUGEOT wprowadził dwa pierwsze pojazdy z serii Roland-Garros. Było to modele 205 i kombi 405. Od 25 lat wszystkie serie specjalne są projektowane na potrzeby i we współpracy z Roland-Garros, a modele i wersje nadwozia są dobierane pod kątem ich zgodności z wizerunkiem tenisa, a w szczególności French Open Roland-Garros.

W 2014 roku współpracę będą ilustrować dwa modele produkowane w Europie i sprzedawane w różnych krajach na świecie: PEUGEOT 208 i PEUGEOT 308 CC. Od 2012 roku samochody z serii specjalnej Roland Garros są także produkowane i sprzedawane w Chinach. W tym roku szczególne miejsce przypadnie samochodom PEUGEOT 508 i PEUGEOT 3008.

Również w Ameryce Łacińskiej, po raz drugi z rzędu, z myślą o rynku lokalnym, produkowany będzie i sprzedawany z okazji turnieju PEUGEOT 308 Roland-Garros.

PEUGEOT: Oficjalny Przewoźnik od 1989 roku

W tym roku gości turnieju będą wozić samochody PEUGEOT 3008 HYbrid4, 508 RXH, 2008, 5008, iOn, RCZ, 308 i 308 SW, nowe modele 208 z serii specjalnej Roland-Garros, jak również Expert Tepee do przewozów zbiorowych.

W trosce o ochronę środowiska marka postanowiła udostępnić samochody z energooszczędnymi silnikami i obniżoną emisją CO2. Od 2008 roku PEUGEOT organizuje także szkolenia dla kierowców w zakresie eko-jazdy.

W drogę do nowych doznań!

Program „Road to Roland-Garros”, który w 2013 roku oglądało 111 milionów widzów, od 6 już lat pozwala śledzić przejazd PEUGEOTEM najsłynniejszych zawodników na świecie z hotelu do Porte d’Auteuil. Znakomita okazja, by ujrzeć sportowców w innym świetle, w towarzystwie aktora Guillaume Dolmans i poznać ich, słuchając odpowiedzi na zabawne pytania. O ile ta koncepcja jest już wszystkim dobrze znana, o tyle w tym roku pójdzie w stronę muzyki. Jak zareaguje siedzący w 508 RXH Novak Djokovic czy David Ferrer, gdy niespodziewanie odwiedzi go słynny paryski didżej Adrien Villanova?

W tym roku wszystkie te spotkania będzie można także zobaczyć na nowej platformie muzycznej marki:

www.peugeotmusic.com

 

Kluczowe daty współpracy PEUGEOT i Francuskiej Federacji Tenisa

1984: Pojawienie się PEUGEOTA w turniejowej Strefie VIP.

1989: PEUGEOT zostaje Oficjalnym Przewoźnikiem i wprowadza pierwsze serie specjalne.

1996: Organizacja pierwszego turnieju „Rencontres Peugeot Roland-Garros” we Francji.

1999: Organizacja pierwszego międzynarodowego turnieju „Rencontres Peugeot Roland-Garros”.

2000: Pierwszy skuter z serii specjalnej Roland-Garros

2005: Pierwszy rower z serii specjalnej Roland-Garros

2008: Pierwsze szkolenie w zakresie eko-jazdy dla kierowców z floty Roland-Garros.

2011: iOn, pierwszy w 100% elektryczny pojazd we flocie oficjalnego przewoźnika

2014: podpisanie umowy o współpracy z Novakiem Djokovicem i 30-lecie współpracy z FFT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.